Kim jest doula?

Dawno temu po narodzinach dziecka do domu nowej matki przyjeżdżały kobiety z rodziny, aby pomóc jej w przystosowaniu się do nowej sytuacji. W dzisiejszych czasach kobiety zachodzą w ciążę później, rodziny przeprowadzają się, a kobiety pracują. Przez to rodzina nie zawsze może udzielić tego cennego wsparcia młodej mamie.
Doula z greckiego . Jest to osoba wykształcona i doświadczona, zapewniająca pomoc matce i członkom jej rodziny w przystosowaniu się do sytuacji i cieszeniu macierzyństwem.

Moja oferta skierowana jest do tych mam i rodzin, które chciałyby skorzystać z pomocy douli ale nie mają takiej możliwości ze względu na miejsce zamieszkania lub brak takiej usługi w okolicy. Dlatego też spotkania odbywają się online biorąc pod uwagę zapotrzebowanie oraz Wasze możliwości.

Jeśli :

– jesteś w ciąży i chciałabyś jak najlepiej przygotować się do nowej roli, masz obawy i pytania dotyczące porodu, połogu i zajmowania się noworodkiem,
– urodziłaś niedawno ale masz wątpliwości lub potrzebujesz wsparcia w swoich decyzjach,
– chciałabyś porozmawiać z kimś kto nie będzie Cię oceniał,
– szukasz nowych rozwiązań i możliwości w opiece nad dzieckiem,

O Autorze

Zuzanna Nawrot

Jestem mamą cudownej prawie dwuletniej dziewczynki, a za chwilę kolejnego maleństwa. W 2014 roku przeprowadziłam się do Irlandii, więc nie mogłam oczekiwać pomocy, kiedy rodziłam córkę oraz w pierwszych miesiącach po porodzie. To doświadczenie przekonało mnie, jak wiele wsparcia potrzeba w tym trudnym okresie, a jak ciężko czasem je otrzymać ze względu na sytuację w jakiej się znajdujemy (miejsce zamieszkania, odległość do rodziny, praca). Wtedy też żywo zainteresowałam się tematem macierzyństwa i pomocy innym mamom w ich lękach, trudnościach i rozterkach. Pomagałam więc kobietom po porodzie w dostosowaniu się do nowej roli. Aby moja pomoc była fachowa ukończyłam kurs z DONA International jako doula poporodowa.